Praktyki zawodowe w Maladze 2014

Praktyki zawodowe w Zwickau 2014

"Leonardo da Vinci 2013" w ZS Nr 3
Zagraniczne praktyki zawodowe

« Leonardo 2012      Leonardo - index »

Systematyczne starania szkoły o pozyskanie środków unijnych odniosły po raz kolejny sukces. Wniosek pt. "Mobilność zawodowa priorytetem techników z ZS3 w Ostrowcu Św." został zatwierdzony do realizacji w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie - Leonardo da Vinci". Dofinansowanie unijne wynosi 99 970 EURO.

• Autorem i koordynatorem projektu jest p. Mariola Leśniewska (opiekun młodzieży w Hiszpanii)
  • Nadzór merytoryczny - p. Piotr Leśniewski.
  • Tłumaczenia i opieka nad uczestnikami: p. Katarzyna Cedro i Monika Lipska - Kłos.
  • p. Witold Staszewski - opieka nad uczestnikami w Niemczech.

Projekt skierowany jest do uczniów klas trzecich technikum, kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik elektronik, technik mechatronik, technik teleinformatyk i technik logistyk.

Projekt obejmuje dwa staże:

1. Staż w Niemczech - 20 uczestników, organizacja przyjmująca - Fortbildungsakademie der Wirtschaft (FAW) gemeinnutzige GmbH Akademie Chemnitz Ausbildungszentrum Zwickau
  2. Staż w Hiszpanii - 20 uczestników - organizacja przyjmująca IPF/INICIATIVIPF/INICIATIVAS DE PROYECTOS DE FORMACIONAS DE PROYECTOS DE FORMACION
Czas trwania stażu: 12.05.2014 - 6.06.2014 r.

Celem projektu jest zaliczenie miesięcznej praktyki zawodowej, określonej w programie nauczania technikum oraz nabycie nowych umiejętności i kompetencji zawodowych, wzrost umiejętności i kompetencji językowych. Podczas stażu zagranicznego uczniowie poszerzą wiedzę merytoryczną w swoim zawodzie, zdobędą umiejętności z dziedziny organizacji i techniki pracy, wzbogacą się o nowe doświadczenia zawodowe oraz zapoznają się z zakresem norm, przepisów i procedur stosowanych w krajach UE. Praktyka umożliwi uczestnikom porównanie swoich umiejętności z wymaganiami hiszpańskich i niemieckich pracodawców. Realizacja szkolenia za granicą pozwoli na wyposażenie uczestników w umiejętności pracy w innej kulturze i zdolności współdziałania z grupą osób o odmiennej narodowości, pozwoli na poznanie obyczajowości i specyfiki życia mieszkańców krajów goszczących.

Praktyki zagraniczne
Malaga 2014

Praktyki zagraniczne
Zwickau 2014