Praktyki zagraniczne - Walencja 2009
Staż zawodowy w Hiszpanii - maj 2009

W maju 2009r. po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbyła się praktyka zawodowa dla uczniów o specjalności logistyka. 18 stażystów z klasy 3Tl odbyło ją w Walencji (Hiszpania), w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci. Projekt pt. "Technik logistyk na praktyce w Hiszpanii" napisała i koordynowała p.Alicja Żuchowska.

Walencja (Hiszpania)

W Hiszpanii, wraz z uczniami, przebywały profesorki: p.Jolanta Świąder (wielka podpora językowa!) oraz p.Alicja Żuchowska.

Praktyki zawodowe - Walencja 2009

Przez miesiąc przebywaliśmy w pięknej Walencji. Powitała nas słońcem, wysoką temperaturą, egzotycznymi palmami i pomarańczami! To malownicze miasto z niesamowitą architekturą i nowoczesną infrastrukturą komunikacyjną (6 linii metra) leży nad Morzem Śródziemnym, nad Zatoką Walencką. Plaża miejska urzeka swym ogromem i gorącym, drobnym piaskiem.

Miasto ma wiele zabytków, pozostałości po panujących tam Rzymianach i Maurach. Jednym z cenniejszych jest wspaniała katedra z "Świętym Gralem", czyli kielichem prawdopodobnie z Ostatniej Wieczerzy Pana Jezusa z Apostołami. Obok zabytków można podziwiać wybudowane z wielkim rozmachem i fantazją Centrum Kultury, o kosmicznych kształtach, między innymi z oceanarium, delfinarium itp.

Spotkaliśmy tam niezwykle miłych, otwartych i życzliwych ludzi. A praktyki... Było trochę stresu na początku, ale okazał się nieuzasadniony. Hiszpanie przyjęli nas bardzo ciepło, a pożegnania w firmach były bardzo wzruszające. Dostaliśmy zaproszenia na przyszłość. Czas minął nam bardzo szybko, nie chciało się wracać do Polski. Przeżyliśmy świetną przygodę. A zatem, młodsi logistycy starajcie się o staż zagraniczny, naprawdę warto!